Sarkıt Lamba

Göster:
Sırala:

Dekorle 5 Ampullü Tasarım Duvar Lambası - DLDL01128

Edison Lamba / Rustik Dekor / Benzersiz Duvar Lambası / Endüstriyel Aydınlatma Dekorları/ Cafe &..

642,47TL 513,98TL Vergiler Hariç: 435,58TL

Dekorle 2li Boru Sarkıt Lamba - DLDL01129

Dekorle 2li Boru Sarkıt Lamba - DLDL01129 dekoratif olarak kullanılan 2 musluk ile, farklı tasa..

485,00TL 388,72TL Vergiler Hariç: 329,42TL

Dekorle 4lü Tasarım Boru Sarkıt Lamba - DLDL01130

Dekorle 4lü Tasarım Boru Sarkıt Lamba modelimiz evinizin havasını değiştirecek!Bu mükemmel dev sarkı..

694,14TL 555,31TL Vergiler Hariç: 470,60TL

Dekorle Rustik Halatlı Ahşap Avize 3lü - TDDL01131

Dekorle Rustik Halatlı Ahşap Avize 3lü;Dekorle Rustik Halatlı Ahşap Avize 3lü ürünümüz cafe, bar, mu..

107,91TL Vergiler Hariç: 91,45TL

Dekorle Rustik Halatlı Ahşap Avize Tekli - TDDL01132

Dekorle Rustik Halatlı Ahşap Avize 3lü;Dekorle Rustik Halatlı Ahşap Avize Tekli ürünümüz ahşabın rah..

89,91TL Vergiler Hariç: 76,19TL

Sarkıt Lamba

Sarkıt Lamba

Endüstriyel boru ve halat tasarımlı sarkıt lamba/avize modelleri

Birçok avize veya sarkıt lamba çeşidini Sarkıt Lambalar kategorimizin altında kolaylıkla listeleyebilirsiniz.

Avize ismiyle de bilinen satkıt lambalar, tavandan aşağı doğru sarkarak bulunduğu ortamı aydınlatan ışıklandırma/aydınlatma araçlarıdır. İsmen "asılan nesne" anlamına gelen avize (sakıt lamba demeyi daha çok seviyoruz!) modellerimizi, Dekorle.com websitemiz üzerinden Duvar Lambaları kategorisine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Henüz elektriğin bile olmadığı dönemlerde tavana mumlu avizeler asılır, ortamın aydınlatması bu şekilde sağlanırdı. Sarkıt lambalara genellikle ibadethanelerde (camii,kilise) rastlanılmıştır. Tabii, mumlar yanyana olduklarında birbirlerini eritme ihtimalleri bulunduğundan, birçok eski sarkıt lambada farklı tasarımlar oluşturulmuş, özellikle mum erime sorununa çözüm olarak çember şeklinde olan sarkıt lambalar kullanılmıştır.

Sarkıt lambaların elektrik ile çalışması, ampul ile bağlantılı olması 18. yüzyılı bulmuştur. Günümüzde hala Türkiye'nin en büyük sarkıt lambası Dolmabahçe Sarayı'nın Muayede Salonu'nda bulunur.

Günümüzde geçmişin abartı tasarımlarından biraz daha uzaklaşarak, daha modern görünümlü, minimal de diyebileceğimiz sarkıt lambalar kullanılmaya başlanmıştır.

Bulunduğu ortamda hemen hemen her noktaya ulaşabilecek ışık sağlayan sarkıt lambalar (avizeler), şık tasarımlarının yanısıra düşme riskine karşı sağlam olmalarını da gerektirmiştir.

Endüstriyel boru sarkıt lamba (avize) modellerimiz, kolay monte edilebilen ve oldukça dayanıklı malzemelerdir. Halat ile yaptığımız sarkıt lamba modellerimiz ise odanıza otantik bir hava katarak, hem göz zevkinize hitap edecek, hem misafirlerinizin dikkatini çekecektir.

Rustik ampul kullanımı sayesinde televizyonda film izlerken dimmer özelliğini kullanmanız, gözlerinizin yorulmasını ve izlediğiniz filme odaklanmanızı sağlayacaktır.  Sarkıt lamba veya avize modellerimize Dekorle.com internet sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilir, %100 el emeği ürünlerimize kargo ücreti dahi ödemeden sahip olabilirsiniz. İndirimli fiyatlarımız ve kampanyalarımız websitemiz, Facebook ve Instagram hesabımız üzerinden yayınlanıyor, hemen sayfalarımızı takip edin, kampanya ve indirimlerden herkesten önce siz haberdar olun!